ERÜ Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi Müdürü Öğr. Gör. Mustafa ATAK, İlim Yayma Cemiyeti Kayseri Şubesinde Yaz Kurslarında görev alan eğiticilere  “Çocuk Psikolojisi” konulu Seminer verdi.

Seminerde ATAK, kendi idealleriniz ve hedeflerinizi çocukların istisnasız gerçekleşmesini istemek yerine çocuğa göre esnek bir eğitim anlayışının önemli olduğunu vurguladı. Kurslarda çocukların öğrenmesi gerekenleri öğrenip eve herhangi bir şey bırakılmaması gerektiğine değinen ATAK, dini anlamda sadece kuru bilgi vermek yerine dini değerlerin somutlaştırılarak verilmesi gerektiğini belirtti.

Yaz kurslarında kalıcı izli davranış ve ahlaki erdem kazandırmanın önemine değinen ATAK, ahlaklı ve ilkeli birey yetiştirmek gerektiğini, bu noktada Kuran’ı Azimüşşan’ın ve Hadis-i Şeriflerin en temel kaynak olduğunu belirtti. Dini kavram ve değerlerin çocukların zihin dünyasında olumlu olarak yer etmesi sağlanırsa gelecekte değerlere ve mukaddesata saygılı, sahip çıkan nesil yetişir diyen ATAK, dini sevdireceğiz diye eğip bükerek, kırparak bir şeyler anlatmanın yanlışlığına değindi.

ATAK, öğrencilerinize ve ailelerine dua edin.  Çünkü sözlerinizin ve tavırlarınızın insanlar üzerinde tesirli olması Cenab-ı  Hakkın lütuf ve ihsanıyla olur. Dolayısıyla dua önemlidir, sözleriyle semineri noktaladı.

A+ A-