Erciyes Psikolojik Danışma ve Rehberlik Uygulama ve Araştırma Merkezi ERREM, Erciyes Üniversitesi öğrencilerine ücretsiz psikolojik danışma ve rehberlik hizmet sunuyor.

Erciyes Üniversitesi(ERÜ) Psikolojik Danışma ve Rehberlik Uygulama ve  Araştırma Merkezi (ERREM) Kurucu Müdürü ve Evleniyor muyuz yoksa eğleniyor muyuz? adlı kitabın yazarı Mustafa Atak bize ERREM birimi hakkında bilgiler verdi. Kurulduğu 2009 yılından beri Erciyes Üniversiteli öğrencilere psikoloji alanında terapi hizmetleri verdiklerini kaydeden Atak, ücretsiz olarak hem bireysel hem de grup halinde bu faaliyetleri gerçekleştirdiklerini bildirirken, Kayseri çapında neredeyse seminer ve konferans şeklinde hizmet vermedikleri kurum kalmadığını bildirdi.

800 ÖĞRENCİYE ULAŞTIK

ERREM Müdürü Atak, açıklamalarında; bugüne kadar yaklaşık 800 Erciyes Üniversitesi öğrencisine ulaştıklarına işaret ederek, bunlardan 600  ünün bireysel olarak çeşitli rahatsızlıklarda terapi aldığını, 200 öğrencinin ise grup halinde bu terapilerden faydalandıklarını ifade ederek, bunlar dışında çok sayıda vatandaşa seminer ve konferans aracılığıyla ulaştıklarını kaydetti. Telefon ile randevu alınarak öğrencileri terapiye aldıklarını belirten Atak, merkeze gelen öğrencileri minimum 1 saat terapiye tabi tuttuklarının bilgisini verdi. Terapiye inanan, devam eden ve istekli olan çok sayıda öğrencinin bu terapiden fayda gördüğünü ve ilerleme kaydettiğini vurgulayan Atak, terapiye gelen öğrencilerin fayda görmesi için temel prensibin istekli olmak olduğunu paylaştı.

SEMİNER VERMEDİĞİMİZ KURUM KALMADI 

Açıklamalarına ERREM'in gerçekleştirdiği faaliyetleri anlatarak devam eden Atak, bugüne kadar Kayseri'de bulunan hemen hemen bütün kurumlara seminer ve konferans şeklinde hizmet verdiklerini söyledi. Öfke, çekingenlik, saldırganlık, anksiyete, depresyon, narsizm, panik bozukluk, kaygı, sınav kaygısı ve fobi gibi istenmeyen durumlara hem birey hem grup olarak terapi verdiklerini vurgulayan Atak, düzenledikleri seminer ve konferanslarla da bir çok kişiye bu konularda rehber olduklarını dile getirdi. Bu terapi ve seminerlerden fayda görmenin gönüllü ve istekli olmakla mümkün olacağına işaret eden Atak, Kayseri de seminer ve konferans verdikleri kurumlar arasında polisler, askerler, hapishanedeki mahkum ve çalışanları, diyanet ve bu gibi hemen her kurumun bulunduğunu paylaştı.

Ulaşmadığımız kurum kalmadı

A+ A-