Üniversitemizde “Girişimcilik ve Sinema” Anlatıldı

Erciyes Üniversitesi Psikolojik Danışma Merkezi (ERREM) tarafından Psikoloji ve Kariyer Günleri kapsamında “Girişimcilik ve Sinema” konulu konferans düzenlendi.

İletişim Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Doğan, Tekden Grup Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Kemal Tekden, İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Koçer, ERREM Müdürü Öğr. Gör. Mustafa Atak ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Konferansın konuşmacısı “Diriliş Ertuğrul” dizisinin yapımcı şirketi Tekden Filmin Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Kemal Tekden, sinemanın kültürü yansıtan önemli bir faktör olduğunu söyledi.

Tekden, “Beşir Ayvazoğlu’nun bir sözü vardır. ‘Kültür bir milletin şifresidir. O şifreden anlamayan, o milleti çözemez.’ Ertuğrul vasıtasıyla biz demek ki anlamışız. Bizim toplumumuz daha önceleri ‘Dallas’ dizisini ve başka dizileri de seyretti. Ama ‘Diriliş’ dizisi çıkınca hepsi yok oldu. Bir toplumun, bir milletin dirilişi, bu kültürün ihyasıyla mümkündür” dedi.

Etkinliğin sonunda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Doğan, Dr. Kemal Tekden’e teşekkür ederek, plaket takdim etti.

 

 

 

 

 

A+ A-